Rožnovský masopust
Foto: ČTK
Masopustní průvody na Hlinecku se pyšní zápisem na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Do průvodu masek a tradičního veselí se ale můžete zapojit i na mnoha jiných místech - od Rožnovského skanzenu až po Staroměstské náměstí v Praze.

Blíží se období masopustních oslav a rejů masek. Většina z nich bývá tradičně směřována na poslední dny před Popeleční středou, kterou začíná čtyřicetidenní křesťanský půst. Rejdění na přelomu zimy a jara ale původně vzešlo z dob před křesťanským vlivem a dodnes se pojí s vynášením zlých duchů a oslavou plodnosti.

Podívejte se, kam se můžete na masopust vypravit v Česku. A pokud se zajímáte o karnevalovou sezonu v zahraničí, podrobného průvodce deseti největšími reji Evropy najdete na stránkách IN magazínu Hospodářských novin, který vychází ve středu 8. února.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.