K dodržování tradičních postupů se Autentisté zavázali podpisem charty.
Foto: Jan Čeřovský
Víte, kdo jsou Autentisté? Nejedná se o žádnou sektu, ale o vinaře, kteří chtějí vyrábět hodnověrná vína bez zbytečných manipulací a ve sklepě přidávaných látek. K dodržování tradičních postupů se zavázali podpisem charty.

Nabídka na současném trhu potravin nutí zákazníky, aby pečlivě četli informace o složení. Šokují nás články o kečupech bez rajčat, chlebech plných "éček" a rozemletého starého chleba či uzeném, co nikdy nevidělo kouř a tvoří jej z třetiny voda. U vína jako by stále převládala romantická představa o strécích s rudými nosy, klenutých sklípcích plných sudů a šlapání hroznů nohama.

Ti, kdo však jednou spatří fotografie velkého vinařství, na první pohled těžko rozeznatelného od petrochemického závodu, nebo se seznámí s moderními technologickými postupy při výrobě, začnou hledat alternativy i v oblasti vína. A najdou je ve všech vinařských zemích - Česká republika není výjimkou.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.