Erik Zlámal
Foto: HN – Libor Fojtík
Erik Zlámal se v březnu stane šéfem všech Starbucks kaváren v Česku a také na jihu Polska v Katovicích a Krakově. Začínal přitom jako pomocník kuchaře na částečný úvazek v jednom z ostravských KFC - ještě jako student obchodní akademie. Jeho věrnost firmě spočívá i v tom, že zaměstnavatel má velké pochopení pro rodinný život.

Kdyby žil v Americe, byl by jedním z milionů příkladů amerického snu, kdy se člověk z nuly vypracoval do vedení velké společnosti. Pětatřicetiletý manažer Erik Zlámal je sedmnáct let zaměstnancem společnosti AmRest, která na území Polska, Česka, Maďarska, Bulharska, Ruska, Srbska a Ukrajiny provozuje restaurace značek KFC, Starbucks, Burger King a Tagliatelle.

Kromě toho, že se mu podařilo vypracovat se mezi topmanažery, si splní v březnu i další sen. První Starbucks v tuzemsku kromě dvanácti poboček v metropoli otevře ve svém rodném městě. "Samozřejmě, že mám radost, že Starbucks bude právě v Ostravě," přiznává a podotýká, že na facebookové stránce Starbucks Česká republika, která má na třicet tisíc fanoušků, se o tom už teď živě diskutuje. "Postupně přibudou i další města - Brno, Olomouc," slibuje.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.