Svítidla připomínající nafukovací balónky jsou jen jedním z originálních nápadů českých designerů
Foto: Czech Grand Design
Všichni tvůrci nominovaní na ceny Czech Grand Design se představují výstavou v Národním technickém muzeu. Různorodost vystavovaných objektů si vyžádala speciální instalaci, kterou zhotovili vítězové předloňského ročníku - ateliér Hippos Design. Vlastní kategorii mají poprvé i šperkaři.

Do vyhlášení cen Czech Grand Design zbývá ještě téměř sedm týdnů, už nyní se však soutěž stává dobrou záminkou ohlédnout se za tím nejlepším z loňské produkce českých designérů.

V Národním technickém muzeu v Praze se dnes totiž otevírá výstava všech prací nominovaných v některé z pěti kategorií. Ukazuje práce produktových designérů, grafiků, módních návrhářů, šperkařů či fotografů, pro které hlasovali alespoň dva členové akademie českého designu.

Výstava potrvá do 29. dubna, vítězové budou vyhlášeni 10. března ve Stavovském divadle.

Emancipace šperkařů

Šestý ročník Czech Grand Design má dvě podstatné novinky - přibyla kategorie šperkařství a rozrostla se i výstava nominovaných prací. V minulých letech se představovaly pouze práce z užšího výběru, tedy po druhém hlasovacím kole. Fanoušci designu tak mají poprvé šanci vidět celý soubor výrobků, nad kterými se akademici zamýšlejí.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.