Tři generace kmene Arbore u své vesnice
Foto: Miroslav Černý
Konverze Čecha v pomalovaného bojovníka není možná. Ať je budeme znát sebelépe, nikdy se nám nepodaří přeskočit těch přibližně 10 000 let, jež nás od sebe dělí, píše v úvodu knihy Pátá rovnoběžka Miroslav Černý. Jeho nejzajímavější postřehy o kmenech tří světadílů naleznete 25. ledna v iN magazínu Hospodářských novin.

Čtyřiatřicetiletý vysokoškolský učitel a cestovatel Miroslav Černý věnoval dva roky svého času lidem, kteří nám těžko mohou být vzdálenější. Nejen proto, že žijí na páté rovnoběžce severní šířky. A napsal o nich knihu.

HN: Proč právě pátá rovnoběžka?

Chtěl jsem navštívit tři různá etnika na třech kontinentech, chtěl jsem navíc, aby každé žilo jiným způsobem života. A do třetice, chtěl jsem, aby ti lidé žili v přibližně stejném podnebném pásu. Vyšla mi z toho ta pátá rovnoběžka.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.