Sídliště pro chudé tu funguje už od 16. století.
Foto: Štěpán Vítek
Sídliště, kde se bydlí za necelé euro ročně? Jedno takové existuje a má dokonce téměř pět set let dlouhou historii. Na unikátní projekt nejstaršího sociálního bydlení na světě se do německého Augsburgu sjíždějí podívat zvědavci z celého světa - Fuggerei je otevřeno i pro turisty.

Jak daleko do budoucnosti nahlédl počátkem šestnáctého století mocný středoevropský podnikatel Jakob Fugger, když se v rodném Augsburgu rozhodl vystavět sídliště pro chudé obyvatele města, nikdo neví.

Asi si tehdy sotva dokázal představit, že jeho koncept přežije bez velkých změn bezmála pět staletí - a už vůbec ne, že se na počátku jedenadvacátého věku na "jeho" Fuggerei budou s obdivem jezdit dívat návštěvníci z celého světa.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.