Dáte si? Hmyz je zdravý, nabitý proteiny a vitaminy. Bude jídlem budoucnosti, předvídají experti na výživu.
Foto: Profimedia
Do roku 2050 se celosvětový požadavek na potraviny zdvojnásobí. Od 31. října je na Zemi oficiálně sedm miliard lidí. Každý den přibude na Zemi čtvrt milionu lidí. Uživí nás ještě naše planeta? A zachrání nás před hladem hmyz, umělé maso nebo vegetariánská revoluce?

V právě končícím roce dosáhl počet lidí na Zemi sedmi miliard. Lidstvu trvalo osmnáct století, než dosáhlo první miliardy. Na tu poslední už nám stačilo pouhých 12 let. A každý den počet pozemšťanů dále a dále roste. Kolik lidí ještě naše planeta unese na svých bedrech?

Kdysi byla populační jedničkou Čína, teď už ji předbíhá Indie. Ale v současnosti se ještě rychleji zalidňuje Afrika, takže oba dosavadní šampiony brzy trumfne. Největší obavy demografů tudíž vzbuzuje fakt, že nejrychleji přibývá lidí v zemích hladu. V těch nejméně rozvinutých zemích v subsaharské Africe stále ženy rodí průměrně 4,5 dítěte, zatímco v Evropě už připadá na ženu jen 1,7 dítěte.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.