Tříkrálový průvod
Foto: Richard Grégr
Už jste potkali v Praze velbloudy, a navíc v zimě? Pátého ledna v půl čtvrté odpoledne se vám to může stát u bran Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí. V jejich sedlech vyjedou Tři králové. Zastaví se uprostřed náměstí a z balkonu jim požehná arcibiskup Dominik Duka.

Celý tříkrálový průvod v historických kostýmech se vydává Loretánskou ulicí směrem na Pohořelec a k Loretě. Velbloudy Tří králů vedou průvodci, a přestože zvířata pocházejí z cirkusu, je na nich patrná nervozita. K tomu pobrnkává a piští skupina muzikantů na dávné nástroje. Vše pečlivě střeží vojíni Hradní stráže.

Římský architekt Carlo Fontana se stavitelem G. B. Scottim, kteří v letech 1702–1705 stavěli pro místokrále neapolského Jiřího Adama z Martinic dnešní Martinický palác, asi netušili, že z balkonu bude jednou promlouvat samotný král Herodes, jenž podle bible nechal vyvraždit nemluvňata.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.