Chrám Božího hrobu v Jeruzalémě
Foto: Profimedia.cz
"Amen, amen, říkám vám, že jeden z vás mě zradí." Slavná věta, kterou měl Ježíš pronést při večeři, předcházela jeho soud a ukřižování. Pro svou smrt si Ježíš dojel na oslu do Jeruzaléma. Města, které bylo kulisou jeho posledních dní, a jak věří křesťané, také velkolepého zmrtvýchvstání.

Jeruzalém je posvátným městem hned tří světových náboženství: křesťanství, judaismu a islámu. Což je také příčina neustávajících sporů o jeho status. Nejsvětější místa tří velkých monoteistických náboženství se totiž nacházejí ve Starém Městě, tedy na ploše pouhého jednoho čtverečního kilometru.

Chrámová hora, někdy nazývaná také hora Moria, je vrcholek se skálou, na níž měl podle Talmudu Abraham obětovat Izáka. Také tu podle stejné tradice Hospodin shromáždil hlínu, z níž zformoval Adama. Je to místo, kde měl stát První a Druhý chrám.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.