U Galilejského jezera "nabral" Ježíš apoštoly.
Foto: Shutterstock
O dětství Ježíše Krista bible celkem důsledně mlčí, s výjimkou příběhu o tom, jak se jako dvanáctiletý "zapomněl" v jeruzalémském chrámu. Předpokládá se, že tuto dobu strávil víceméně v Nazaretu. Na biblické scéně se objevuje až jako dospělý, kdy ho křtí Jan (Křtitel). Celkem rychle se jeho osud naplní v Jeruzalémě, předtím ale stačí vykonat několik zázraků a svolat apoštoly.

Nedaleko Nazaretu se nachází historická Kána, kde Ježíš na žádost své matky proměnil na svatbě vodu ve víno. V dnešním arabském městečku Kfar Kana stojí na místě slavné svatby františkánský kostel z roku 1881. Jeho pýchou je džbán, který byl údajně při zázraku použit.

V kostelíku si mohou manželé obnovit svůj svatební slib, připravena jsou potvrzení v mnoha světových jazycích…
Svůj svatostánek tu má i řecká pravoslavná církev, která pro změnu opečovává starověké kamenné kádě, které taktéž měly být nástrojem zmíněného zázraku.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.