Hlavní turistická atrakce Betléma: chrám Narození Páně
Foto: Profimedia.cz
Z betlémského kostela sv. Kateřiny se každoročně na Štědrý večer slouží půlnoční mše, která se vysílá takřka do celého světa. Není divu - vždyť tady, v Betlémě, to podle křesťanů všechno začalo. Těhotná Marie se sem s Josefem vypravila kvůli sčítání lidu. V zájezdním hostinci bylo plno, a tak Ježíše porodila v chlévě.

Náměstí Jesliček, ulice Papeže Pavla VI., chrám Narození Páně, Jeskyně mléka či Pastýřské pole – to všechno jsou hlavní atrakce současného palestinského města Betlém, ležícího na Západním břehu Jordánu, asi 8 km jižně od Jeruzalému.

I když zdejší osídlení sahá hluboko do doby kamenné, na svou slávu si muselo údajné rodiště Ježíše počkat až do doby římského císaře Konstantina. Ten totiž učinil z křesťanství oficiální náboženství celé říše a velmi brzy se stal Betlém oblíbeným poutním místem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.