Dopravu na indonéských ostrovech Gili zajišťují bryčky.
Foto: Profimedia.cz
Asi jste o nich ještě neslyšeli. Tři indonéské korálové ostrovy Gili. Automobily a motorová doprava jsou tady zakázány, jezdí se na kolech a v koňských povozech. Skvěle se zde potápí a, možná překvapivě, taky běhá.

Po dvaceti minutách ve vratké loďce se ocitnete se hluboko v minulosti. Na Gili Air, dlouhém v každém směru kolem 1,5 kilometru, nejezdí žádná auta a nevede tu žádná silnice. Ostrov, který je nejblíže pevnině a kde také žije nejvíce obyvatel – zhruba tisíc –, lze zařadit někam doprostřed mezi živý a společensky pulzující Gili Trawangan a neobyčejně klidný Gili Meno.

Po hlavní písčité cestě, která běží kolem celého ostrova, přejíždějí pouze koňské povozy a místo hotelových komplexů najdete u moře jen pár přízemních chatek a bungalovů. Bohužel, nebo naštěstí, tady nenarazíte na bankomat ani směnárnu, proto si před cestou peníze vyměňte třeba v Mataramu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.