Bitva u Slavkova
Foto: Jaroslav Švanda
Rekonstrukce bitvy u Slavkova, výstava v Kutné Hoře věnovaná grafitti nebo vánoční trhy v Únětickém pivovaru. Vybrali jsme pro vás deset zajímavých akcí, které vám zpříjemní začátek prosince. Dlouho se nerozmýšlejte, některé z nich začínají už dnes.

Holandští malíři

2. 12. – 26. 2., Jihlava, Oblastní galerie Vysočiny
www.ogv.cz

Výstava představí obrazy liberecké sbírky holandského malířství 16.-18. století. Největším přínosem holandského umění 17. století je rozkvět takových druhů malířství, které byly v Itálii označeny jako pittura minore, nižší malířský druh. Tak se označovala krajinomalba, ale v přeneseném slova smyslu i zátiší a žánrové malířství.

Až na výjimky se na výstavě nenacházejí zvučná jména, přesto se jedná o zajímavou kolekci s podmanivou atmosférou, které reprezentují ukázky jednotlivých malířských druhů a žánrů. Zároveň připomínají hlavní centra nizozemského malířství, jako byly Amsterodam, Antverpy, Haarlem a další.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.