Stefan Hipp tvrdí, že ačkoliv rodinné firmě na výsledcích záleží, když se rodina sejde, o podnikání se nebaví. Ani slovem.
Foto: HN – Jiří Koťátko
Stefan Hipp je ze čtvrté generace Hippů, kteří vsadili v podnikání na dětskou stravu, a po vzoru svého otce Clause na biokvalitu. Tvrdí, že jejich přesnídávky chutnají i dospělým.

Asi byste do ředitele firmy Hipp Stefana Hippa neřekli, že jeho největším koníčkem je parkur, lyžování a jeho biofarma v Polsku. Jen v Česku, kde má zhruba deset procent trhu, dělá obrat jeho firmy okolo dvou set milionů korun. Působí uhlazeně, jako typický manažer, obchodník, a když hovoří o svém otci Clausovi, je vidět, jak moc ho obdivuje.

Konečně, jeho otci se před padesáti lety podařil na tu dobu husarský kousek - přestavěl rodinnou farmu podle bioorganických zásad a přesvědčil německé farmáře, aby mu dodávali čistě organické produkty bez stopy chemie.

"V padesátých letech se o bio nikdo moc nezajímal, v devadesátých letech jsme měli v Německu dvacet procent trhu, dnes máme přes padesát procent a vyrábíme další řady, protože biojídlo ve skleničkách a krabičkách připravené k servírování chtějí rodiče dopřát i starším dětem a hlavně je konzumují čím dál více i dospělí," tvrdí Stefan Hipp.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.