Zbytky kostela svaté Marie v klášteře Vessra
Foto: DZT
"Kde najdete na tak malém místě tolik dobrého?" ptal se už kdysi Johann Wolfgang Goethe a myslel tím Výmar. Toto konstatování můžeme s čistým svědomím rozšířit na celé Durynsko, jež se vylouplo nejen do své původní krásy, ale i významu, který podobně jako kdysi přesahuje hranice Durynského lesa.

Honosné zámky a majestátní hrady roztroušené po zvlněné krajině, které vykukují z bujných lesů, údolí nebo nad nimi trůní. Chutné knedlíky a podlouhlé klobásky, barevné jeskyně, léčivé prameny a lázně, nejjemnější optika či nejstrmější lanovka Německa.

O superlativy a prvenství nemá Durynsko nouzi, patří mezi ně třeba první účet vystavený na typickou klobásu, pocházející z roku 1404, či primát ve vaření piva podle zákona o čistotě ještě před pověstným stejnojmenným bavorským nařízením.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.