Výlov rybníka Bezdrev
Foto: HN – Michaela Hasíková
Sezona výlovů je ve finále. Zúčastněte se díky naší fotoreportáži výlovu Bezdreva, třetího největšího rybníka v Česku. A přečtěte si, jestli letní počasí poznamenalo kvalitu rybího masa a proč se kapr v sádkách "vylehčuje".

Už jen pár týdnů mají rybáři na to, aby dokončili výlovy kaprů na vánoční stůl. Až na konci listopadu začne mrznout, musí už být všichni v sádkách. "Když se kapr vytáhne z vody v mrazu, slizká vrstva na povrchu těla zmrzne, mráz ji spálí, a to nesvědčí rybě ani její tržní ceně," odůvodňuje načasování podzimních výlovů výrobní ředitel Rybníkářství Hluboká Jiří Chmel.

O tomto víkendu organizoval výlov na Bezdrevu, třetím největším rybníku v Česku. Rybáři za sebou nemají špatný rok. V létě nebyla velká horka, sinice se příliš nerozmnožily, a tak kapry netrápil kyslíkový deficit. Teplé září jen pomohlo tomu, aby kapři utěšeně přibývaly na váze.

Bude to znát i na kvalitě masa? Ne, na rozdíl od přírůstku se podle rybářů dobrý rok po chuti nepozná. Podstatně více záleží na tom, z jakého rybníka kapr pochází. "Jsou typy rybníků, které produkují mimořádně kvalitní rybí maso pravidelně každý rok. Je to složitá souhra mnoha faktorů, jako je chemie vody, složení bahna, potravy, přikrmování, hloubka rybníka a jeho kyslíkatost, poloha vzhledem k pověrnostním vlivům nebo kvalita přítokové vody," vysvětluje Jiří Chmel.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.