Hřensko
Foto: HN – Jiří Koťátko
Libora Holpucha, který převáží turisty v Edmundově soutěsce v Hřensku, poznáte snadno. Žádný jiný převozník nevytáhne uprostřed skal foukací harmoniku, aby vám na ni zahrál improvizovaný koncert. Mladistvě vypadající šedesátník tahá ze zákazníků rozumy a práce ho pořád baví.

Cesta trvá dvacet minut a je dlouhá jeden kilometr. Teď mi spočítejte, jakou rychlostí pojedeme. Divili byste se, kolik dětí, ale ani rodičů to nedá dohromady. A ve škole, kde jinak učím matematiku a fyziku, taky ne.

Jezdit jsem tu začal v 73. roce jako student, pak jsem toho nechal a na stará kolena zase začal. Dnes mi zrovna manželka říkala: "Že se ti tam chce!" Mě to ale baví. Snad jen když prší, to není moc velká zábava.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.