Stelvio Pass
Foto: Profimedia.cz
Horský průsmyk Stelvio plný serpentin, monumentální Viaduc de Millau na jihu Francie nebo Overseas Highway na Floridě, letící nad mořem po 42 mostech. To jsou některé z nejkrásnějších silnic světa. Více se dočtete v IN magazínu Hospodářských novin, který vychází ve středu 19. října.

Snad každý si dokáže představit let do Dubaje či výlet po vlastní ose do Portugalska. Cesta samotná však bývá vnímána jako nutné zlo, které s několika dny volna bohužel souvisí.

Stačí však najít ty nejkrásnější silnice světa, a rázem může být vše jinak. K smrti nudné se v tu chvíli stávají spíše chvíle strávené na pláži nebo v hotelovém pokoji.

Projeli jsme za vás celou planetu, a tak za zábavou za volantem můžete nyní vyrážet najisto.

reklama

Řadu z nich využívají turisté k prázdninovým přesunům, takže je tam v létě velký provoz. Nadšení řidiči si je proto skvěle užijí právě teď na podzim. Střídání suchých a mokrých silnic společně s popadaným listím znamenají výzvu pro řízení.

Barevný podzim pak na mnohých z nich připravil nezapomenutelné výhledy. Navíc auta s turbomotory dosahují za chladného počasí nejlepších jízdních vlastností při nejnižší spotřebě.

Čtěte více v Hospodářských novinách

 

Řadu z nich využívají turisté k prázdninovým přesunům, takže je tam v létě velký provoz. Nadšení řidiči si je proto skvěle užijí právě teď na podzim. Navíc střídání suchých a mokrých silnic společně s popadaným listím znamenají výzvu pro řízení.