Většina samot v Javorníkách slouží k rekreaci.
Foto: Emanuel Mizia
Z horského hřebene Javorníků na česko-slovenské hranici je nejlepší výhled do všech světových stran právě na přelomu září a října. Můžete tu putovat po místech s dramatickou minulostí, těšit se z neporušené přírody daleko od civilizace nebo strávit dovolenou ve starobylé valašské dřevěnici.

Pohoří Javorníky na česko-slovenské hranici milovníci turistiky považují za skutečný klenot. "Líbí se nám, že se tu většinou chodí i jezdí na kole po nezpevněných cestách a pěšinách. Když pod sebou člověk cítí terén, má teprve pocit, že je opravdu v přírodě," říká Kristýna Králová z Prahy, která sem každoročně přijíždí na dovolenou.

Je pravda, že zatímco třeba na Šumavě nebo v Českém lese naprostá většina turistických tras vede po asfaltkách, které tu vybudovali pohraničníci, v Javorníkách budete šlapat zejména po jehličí a kamení, půjdete blátem i vysokou trávou. A právě tohle je skutečné blaho, shodují se všichni turisté, se kterými jsme tu mluvili.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.