Hotel Adler v obci Schwarzenberg funguje v téměř nezměněné podobě už od poloviny 18. století.
Foto: Profimedia.cz
Vorarlberg je nejzápadnější a druhá nejmenší spolková země Rakouska. Nesmírně bohatou, přitom však hluboce tradiční oblast prostupují majestátní údolí i horské štíty a na své identitě si dává zatraceně záležet.

Mezi ukryté krásy Vorarlbergu patří bezesporu údolí Brandnertal, vybíhající od Bludenzu směrem k jihu. Protože jde o slepé údolí, nemůže vás tady otravovat tranzitní doprava. Autem a několika decentními lanovkami se přitom dostanete do hor dost vysoko na to, aby se před vámi rozevřela celá plejáda možností na horské i cyklistické túry.

Lanovkou Lünerseebahn se ze závěru Brandnertalu snadno dopravíte na hráz umělé nádrže Lünersee do výšky 1980 metrů. Byť je Lünersee jezerem umělým, okružní, asi dvouhodinový pochod kolem něj nabídne řádnou porci přírodních krás. Je znát, že tu jste už dost vysoko v horách a okolní průsmyky, po kterých dnes prochází hranice mezi Rakouskem a Švýcarskem, se zdají být docela nízké a snadno dostupné.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.