Přízemní hale Galerie Turner Contemporary vévodí instalace francouzského konceptuálního umělce Daniela Burena.
Foto: Archiv Galerie Turner Contemporary
Všem krizím navzdory otevřely letos v Anglii své brány dvě zcela nové výtvarné galerie. Vyrostly v Margate a ve Wakefieldu, ve městech, která sice dělí stovky mil, přesto mají jedno společné. Jméno svého tvůrce - světově proslulého architekta Davida Chipperfielda.

Vyjdete-li z margatského nádražíčka, památkově chráněné budovy z roku 1926, nemůžete přehlédnout v dálce na mořském pobřeží běloskvoucí novostavbu galerie nazvané Turner Contemporary. Budovu, dokončenou v letošním roce, přirovnávají někteří kritici k dnes už proslulému Guggenheimovu muzeu v Bilbau.

To je možná trochu nadnesené, v každém případě však zbrusu nová galerie v Margate poskytuje skvělé výstavní prostory pro současné umělce. Pro jejich práce nabízí jedinečnou kombinaci přirozeného a umělého světla.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.