Jizerské hory
Foto: Zdroj: Wikimedia - autor nenalezen
Jizerskohorský okruh severní, méně frekventovanou částí pohoří nabízí pohodovou jízdu ve stínu lesních velikánů, náročné stoupání i divoké sjezdy v závěru. Trasa je to vyhlídkově bohatá - nejprve uvidíte skalní defilé severního svahu hor téměř ze žabí perspektivy, později naopak pohlédnete dolů skoro jako z letadla.

Oldřichovské sedlo mezi Libercem a Raspenavou je nejnižším silničním přechodem v celém masivu Jizerských hor, dosahuje nadmořské výšky pouhých 478 metrů. U malého motorestu tu najdete improvizované parkoviště a ve směru k východu širokou "díru" do lesa. Tady začíná v kraji proslulá Viničná cesta, po níž dnes vede také cyklotrasa č. 3006.

Široká cesta s povrchem z kvalitní tvrdé šotoliny se vine severním úbočím Jizerských hor jen s minimálním převýšením a příšeří, které tu vytvářejí koruny mohutných buků, je místy až tajemné. Ale jen do chvíle, kdy mezi stromy po levé ruce probleskne výhled, mimo jiné na dominantní horu Smrk (1124 m) na východním obzoru.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.