V Café Onyx architekti Tomáš Rusín a Ivan Wahla skloubili funkcionalismus se soudobými designovými prvky.
Foto: Archiv studia
Nuda v Brně? Leda tak v kině nebo snad na fotbalu, ale nikoli v architektuře! Aktuálně to připomíná výstava ateliérů Burian-Křivinka, Rusín & Wahla a Pelčák a Partner Architekti.

Moderní brněnská architektura má svůj neokázalý šarm, jehož základy pevně spočívají v meziválečných letech, kdy se stala baštou nově se rozvíjejícího funkcionalistického slohu nejenom v Československu, ale také ve střední Evropě.

Nebyla to vůbec náhoda, že právě v Brně dostal Ludwig Mies možnost postavit pro manžele Tugendhatovy vilu, která se stala jeho zásadní realizací - v Brně bylo pro podobné velkorysé experimenty příznivé klima, neboť finanční i kulturní elita věděla, jak má vypadat dobrý "barák".

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.