Krkonoše
Foto: Topi Pigula
Pro návštěvníky Krkonoš je největším lákadlem Sněžka. Cestou na nejvyšší český vrchol ale často minou malá, na první pohled obyčejná místa, jako jsou bývalé lázně Fořt nebo zaniklá obec Sklenářovice. A málokdo také ví, že si ve Vrchlabí může dopřát setkání s pěnivým medvědem.

Ačkoli to vypadá, že medvědům už v Krkonoších odzvonilo, zdání klame. Najdete je přímo na okraji Vrchlabí, nicméně nejde o klasického obřího huňáče, ale o čtyři druhy lahodných piv: Krkonošského medvěda světlého, tmavého, s příchutí třešní a také medu.

Obsah alkoholu většiny z nabízených piv je 5 %, tedy žádná slabota, ale poctivá "dvanáctka" vyrobená přímo v Pivovarské baště, minipivovaru s hotelem a restaurací. Jeho návštěvník má jedinečnou šanci ochutnat tu pivo nefiltrované, zatímco stáčené pivo, které si odnese v lahvi nebo koupí třeba v Hradci Králové, už prošlo filtrací.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.