Dosud se badatelé jen domnívali, jak zhruba vznikala mumie. Egyptoložka Renata Landgráfová to dnes ví přesně: pomohla totiž rozluštit kuchařku balzamovačů.

Obecný mýtus o starých Egypťanech praví, že byli posedlí smrtí. Že jí a posmrtnému životu podřizovali vše. Příčina mýtu je banální, dochovaly se po nich hlavně jejich hrobky a nabalzamované mumie. Luštitelka egyptských textů Renata Landgráfová z Českého egyptologického ústavu při Filozofické fakultě Univerzity Karlovy však tvrdí opak. O vášni Egypťanů k životu mluví na přednáškách, které jsou senzací. Ty veřejné často pořádají Pátečníci, neformální skupina intelektuálů hlásících se k tradici Karla Čapka, v pražském Klementinu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.