Vlašim
Foto: CzechTourism
Jedete-li z Prahy směrem k jihovýchodu po staré jihlavské silnici, svět jako by končil Benešovem. Dál se před vámi otevře širý, řídce osídlený kraj. Je tady ale co objevovat: osudem těžce zkoušenou Vlašim i obnovený zámek v Jemništi.

Zámek v Jemništi, položený asi 10 kilometrů za Benešovem, představuje barokní stavbu kvalit, jakými se v Česku nemůže pochlubit mnoho staveb. Zásluhu na tom má vynikající architekt František Maxmilián Kaňka, který jeho výstavbu ve 20. letech 18. století řídil.

Jemniště nese všechny znaky barokního panského sídla, stavěného nikoli již jako pevnost, ale k potěše majitelů a k ohromení příchozích. Minimálně to druhé se daří dodnes, k zámku přicházíte čestným dvorem, oko upoutají četné sochy, římsy, balustrády i ozdobné mříže. Ze zadní strany k zámku přiléhá rozlehlá zahrada.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.