Prague Camoufluer witpers
Foto: Archiv Křehký
Léto na mikulovském zámku se odehraje v režii špičkového designu. Série šesti výstav představující objekty na pomezí volného a užitého umění začíná tento víkend a potrvá do 15. srpna.

Mikulovský zámek tento víkend poskytne prostor pro setkání českých i zahraničních galeristů, obchodníků se současným uměním, sběratelů i nadšenců pro dobrý design. V barokních interiérech se tu uskuteční první český festival art designu.

 

Jedním ze šesti zajímavých projektů, které se v Mikulově představí, bude i výstava, která český design reprezentovala na EXPO 2010 v Šanghaji. Poprvé v Česku bude k vidění stylizovaný skleněný strom v designu studia Olgoj Chorchoj a díla umístěná v "krajině" pod ním, pod nimiž jsou podepsáni například Eva Eisler, Rony Plesl, René Šulc nebo Hana Zárubová.

reklama

Festival potěší všechny, kdo mají zálibu ve vytříbeném porcelánu. V Mikulově se představí i souhrnnou prezentaci porcelánu z dílny Daniela Piršče pod názvem 13400 ve stínu nebo osobnost spíše v zahraničí známého designéra Ivana Jelínka a jeho objekty vytvořené originální technikou kombinující porcelán se sklem a stříbřením.