Kamerunské tržiště
Foto: Kamil Souček
Kamerun je pestrá země. Kromě francouštiny a angličtiny tu lidé mluví stovkami kmenových dialektů. Rozšířila se zde křesťanská, muslimská i animistická víra. Fungují tady desítky království, žijí tu i populární Pygmejové. Najdete zde deštné pralesy i pouště.

Vlakové spojení Yaoundé–Ngaoundere je mezi Kameruňany velice populární. Cesta do relativně odříznutého severovýchodního cípu země nám měla zabrat 12 hodin. Vlak však 600 kilometrů dlouhou trasu urazil za dvojnásobně dlouhý čas.

Ngaoundere je bránou do kamerunského muslimského světa. Na nádraží potkáváme mladíka v reprezentačním dresu Jaromíra Jágra. Kluk však o ledním hokeji nikdy nic neslyšel a českého hokejistu taky nezná.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.