Seitenstetten
Foto: Štěpán Vítek
Do rakouského Waldviertelu (Lesní čtvrti) i Weinviertelu (Vinné čtvrti), krajů přilehlých k české a moravské hranici, míří tisíce Čechů. Zato nedaleký Mostviertel (Moštová čtvrť) v podhůří Alp je nejen pro kolečkáře stále terra incognita, země nepoznaná.

Cyklistické putování po Mostviertelu vás sice bude po churchillovsku stát dost potu, snad ale žádnou krev. A pokud se objeví také nějaké slzy, ať vám vytrysknou leda nad krásou zdejší krajiny.

Jižním pohledům od rakouského Dunaje dominují na obzoru Alpy. Od velké řeky je to k nim ale přece jen ještě kus a právě alpské podhůří, zvedající se strmými lučinatými kopci nad dunajskou rovinu, patří k mimořádně malebným krajinám. Zvláštní identitu má "moštový kraj", Mostviertel, rozložený mezi Dunajem, Vídeňským lesem, Alpami a zemskou hranicí Horních Rakous.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.