glamcanyon.blogspot.com
Foto: glamcanyon.blogspot.com
Výstava Now & Wow pražské Langhans Galerie ukazuje to nejlepší z fotografií českých i světových módních bloggerů.

Expozice Now & Wow - Znovuzrození módní fotografie představí v pražské Langhans Galerii současný svět módních bloggerů a mladých fotografů.

Fotí nejen takzvanou "pouliční módu", ale také zákulisí přehlídek nebo stylizované fotografie bizarních účastníků večírků v kostýmech.

"Magazíny už progresivní módní fotografy netáhnou. Nudí nejen je, ale často i čtenáře. Současná móda a snímky ryzí konzumní kultury jsou dnes hlavně na internetu," uvedl kurátor výstavy Walter Keller.

Webové stránky bloggerů jsou podle něj jakýmsi novodobým archeologickým nalezištěm fosilních obrazů, které mají často jen velmi krátký digitální život.

"Bloggeři zveřejňují stále nové a nové snímky, ty původní pak postupně ustupují do pozadí," uvedl Keller s tím, že při přípravách expozice navštívil na 80 blogů a prohlédl desítky tisíc fotek.

Moderně pojali organizátoři i instalaci snímků. Nejedná se o klasické vyvolané fotografie - téměř tři tisícovky snímků se střídají na televizních obrazovkách a na rozvěšených tabletech.

Co bylo před blogy

"Součástí výstavy je i vzácná módní série z devadesátých let od předchůdců dnešních bloggerů, světově proslulého amerického fotografa švýcarského původu Roberta Franka a německého autora Juergena Tellera," doplnil Keller.

Snímky obou těchto autorů jsou vystaveny v klasické tištěné podobě. Některé jsou v horních patrech instalovány v rámech, jiné visí v několika řadách na ocelovém lanku.

Expozice Now & Wow o současné módě, snímky slavných módních fotografů budou veřejnosti ve všech patrech pražské Langhans Galerie ve Vodičkově ulici přístupné od 25. května do 9. července.