Farmářská prodejna
Foto: Jiří Němeček
Loňský boom farmářských trhů nemá na svědomí pouze vznik desítek nových tržišť po celé republice, ale i upevnění infrastruktury pro prodej výrobků přímo z farmy.

Farmáři hledají odbyt nejen v sezóně, ale i mimo frekventované měsíce a v zimě. Jako úplně první otevřeli vlastní farmářskou prodejnu Němcovi z Netína ve pražské Vodičkově ulici. Druhá prodejna na Letné následovala za pár měsíců.

Oproti farmářským trhům mají prodejny tu výhodu, že jsou otevřené celý rok a všechny dny v týdnu. Konkrétně na Letné umí takto čirý zdroj produktů z farmy oživit i tunely prošpikovanou betonovou Letnou. Sortiment jde za hranice mléčné produkce farmy Němcových a přináší dobrou selekci chlazeného masa od malých českých chovatelů. Mezi místy předraženými bioobchody a konvenčními zdroji stojí prodejna někde uprostřed a usnadňuje tak volbu všem, kteří u potravin pátrají po kvalitě a dohledatelném původu.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.