Princezna Beatrice (na snímku vpravo)
Foto: Reuters
Britská princezna Beatrice dala do dražby na portál e-Bay nápadný klobouk, který měla na sobě na nedávné svatbě svého bratrance prince Williama s Catherine Middletonovou (na snímku vpravo). Výtěžek bude poukázán na konto organizací na pomoc dětem, oznámil Buckinghamský palác.

Dvaadvacetiletá Beatrice a její sestra Eugenie, dcery prince Andrewa a Sarah Fergusonové, upoutaly na svatbě pozornost svými extravagantními klobouky. Beatricin byl přirovnáván k mravenčím tykadlům, chobotnici, preclíku, jelenímu paroží a podobně.

Na internetu už je stránka "Směšný klobouk princezny Beatrice na královské svatbě", která má 137.000 fanoušků. Objevila se tam i počítačově upravená fotografie, na níž americký prezident Barack Obama a jeho nejbližší spolupracovníci napjatě sledují akci k likvidaci teroristy Usámy bin Ládina v Pákistánu - všichni s těmito klobouky na hlavách.

 

reklama

"Když jsem viděla, že můj klobouk vyvolal takovou publicitu, rozhodla jsem se ho využít co nejlépe a získat peníze pro děti," vysvětlila dnes v komuniké princezna, která je velvyslankyní humanitární organizace Childern in Crisis (Děti v krizi).

Hodinu po umístění na e-Bay činila nejvyšší nabídka 5000 liber. Zájemci se ale mohou hlásit deset dní.

Klobouk vytvořil známý britský návrhář Philip Treacy. Z jeho dílny vzešlo i dalších asi třicet klobouků, které na sobě dámy na svatbě měly.