Jaromír Jágr
Foto: ČTK
Příští pátek začíná na Slovensku mistrovství světa v ledním hokeji. Chystáte se do Bratislavy, kde hraje český národní tým, nebo do Košic? Poradíme vám, kde jsou fanouškovské zóny, která nejzajímavější místa navštívit, kde se dobře bavit, najíst a ubytovat nebo kde bezpečně parkovat.

15 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH MÍST BRATISLAVY
aneb Co dělat, když se nehraje

 

Stará radnice
Primaciálne námestie 3

Na Hlavním náměstí vás upoutá přední fasáda Staré radnice, jejíž vznik sahá do 13. století. Nejstarší radnice na Slovensku je krásnou ukázkou kombinace tří historických slohů: gotického, renesančního a barokního. Ostřelování Bratislavy napoleonským vojskem v roce 1809 připomíná bronzová socha opírajícího se napoleonského vojaka o lavičku.

 

Primaciální palác
Primaciálne námestie 1
visit.bratislava.sk

Hned vedle Staré radnice sa nachází Primaciální palác, v němž byl v Zrcadlové síni roku 1805 podepsán Bratislavský (Prešporský) mír mezi císařem Napoleonem a Františkem I. V paláci najdete rovněž unikátní sbírku nástěnných gobelínů – nejkomplexnější sérii gobelínů na světe z anglické královské manufaktury ze 17. století.

 

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.