Baracoa
Když u Baracoy přistál Kryštof Kolumbus, zapsal si do deníku cosi o stolové hoře zahalené v mraku. Nikdy na ni ale nevstoupil, což byla velká chyba.

 

Silnice se kroutí, přejíždíme snad dvacáté sedlo s nádhernými výhledy. Kam oko dohlédne, překrývají se a jeden za druhým mizí vysoké kopce porostlé neprostupným subtropickým pralesem. Míjíme další vesnici. Kromě všudypřítomného Che Guevary nás tu vítají také malé děti. Dvě bílé tváře v "moderním" autě se tady nevidí často.

 

Kolumbovo město Baracoa

Baracoa byla ještě před kubánskou revolucí (1953-1959) přístupná pouze po moři. Oddělena pásmem hor je i přes existenci zbrusu nové silnice La Farola stále trochu stranou hlavních turistických tras. Kryštof Kolumbus pojmenoval místo Porto Santo a kolonizátor Diego Velázquez, s nímž se na Kubě setkáváme na každém kroku, tady v roce 1511 založil první město na ostrově.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.