Uklízejte po svých psech
Foto: Shutterstock
Starosta obce Capri, ležící na stejnojmenném ostrově v Tyrhénském moři nedaleko Neapole, nechá otestovat všech přibližně tisíc psů místních obyvatel na vzorky DNA.

Městečko tím hodlá bojovat proti znečišťování malebných cest a ulic. Nezodpovědní obyvatelé vyhlášené turistické destinace totiž odmítají po svých mazlíčcích uklízet. Informuje o tom britský deník Daily Mail.

Starosta obce Ciro Lembo uvedl, že lidé budou muset odevzdat genetické podklady svých psů. Vzorky každého zvířecího exkrementu nalezeného na chodníku populárního milionářského útočiště otestuje kriminální laboratoř. Místní policie pak pomocí porovnání údajů identifikuje nejen provinilého psa, ale zjistí i jeho majitele.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.