čokoládová cukrárna
Foto: HN – René Volfík
Čokoládová cukrárna působí interiérem i sortimentem, jakoby připutovala časem z dob první republiky.

Čokoládová cukrárna na pražském Smíchově na první pohled působí, jako kdyby připutovala časem z dob první republiky.

Starosvětský vývěsní štít důsledně ignoruje reflexní barvy, které skoro všem tuzemským cukrárenským podnikům jako uniformu přiřkla nějaká kreativní duše, toho času předávkovaná punčovým řezem.

Prvorepublikový je i interiér Čokoládové cukrárny: na krémově bílých policích je vyskládán porcelán jemného vzoru a pastelových barev. Hrníčky si přímo říkají o to, aby je někdo naplnil horkou čokoládou, která patří mezi místní speciality.

Volit můžete z mléčné a hořké varianty, v obou případech dostanete koflík plný husté tekutiny plné chuti jako vystřižené z knížek od Astrid Lindgrenové. Zdejší horká čokoláda je jednoduše dokonalá a úchvatný chuťový zážitek neprzní čepice rostlinné "šlehačky" ani toping z tuby, nepochopitelné modly řady provozovatelů tuzemských cukráren.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.