Restaurace Aureole
Foto: HN – Lukáš Bíba
Podnik Aureole, který před nedávnem otevřel v horním patře pankráckého mrakodrapu City Tower, je vlastně první pořádnou fusion restaurací ve městě. Po těch letech, kdy se fusion vyvíjí, už jde vyšlapanou cestou a žádné podivné "confusion" ve zdejším menu nenajdete. Je to sebevědomý kříženec asijské a evropské tradice.

Fusion cuisine, tedy kuchyně, ve které se potkávají prvky dvou či více národních gastronomií, je trend, který je v zahraničí už skoro za zenitem. Svůj vrchol fusion cuisine zažila v minulém desetiletí, kdy se křížení stalo povinnou disciplínou pro každého, kdo chtěl jít s dobou. Kuchaři se předháněli v tom, kdo dokáže originálněji spojit korejské ingredience s mexickými tacos a kdo vytvoří sladké francouzské pusinky macrons s asijskými náplněmi.

Některé pokusy o fusion z tohoto období získaly posměšnou přezdívku "confusion cuisine", tedy zmatená kuchyně, protože místo elegantních kříženců kuchařům pod rukama vznikaly kousky, jaké známe z Čapkova Povídání o pejskovi a kočičce.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.