Restaurace Peproncino
Foto: HN – René Volfík
Restaurace Peperoncino na pražské Letné vypadá, jako kdyby ji někdo postavil podle příručky "Jak úspěšně vybudovat rodinnou restauraci středomořského střihu". Na stolech jsou rustikální kostkované ubrusy, nad barem černá tabule s aktuální nabídkou a zádi interiéru dominuje báseň T'ga za jug od makedonského básníka Konstantina Miladinova.

Poema popisující temný úděl jihoslovanského barda v Moskvě na studiích by vzbudila touhu po Makedonii i v tom, kdo tento region nikdy nenavštívil. Kdo by nechtěl spatřit ona velebná jezera, jejichž barva podle Miladinova přechází od bělavé pro modrou.

Zážitek z návštěvy Peperoncina ale tuto inspirativnost postrádá. Je to jen další z řady středomořských podniků v hlavním městě, a pokud jej srovnáte s konkurencí, skončí v pomyslném žebříčku někde na chvostu.

Hlavní důvod, proč je Peperoncino slabé, je třeba hledat v kuchyni. Jídlo není vysloveně špatné, ale působí, jako kdyby měl kuchař v nepořádku chuťové buňky. Jednou je prakticky bez koření, podruhé někomu ujela ruka s černým pepřem, který zcela převálcoval vše ostatní v kuřecím vývaru, a jindy zase všechna jídla zavánějí chilli papričkami, až oči slzí. Jídlo se stejným názvem poletuje v rámci několika dní na škále od "bez koření" po "překořeněno".

Suroviny, které Peperoncino používá, jsou dobré, ale v kuchyni se promění v bohapustou nudu. Udělat nezáživné jídlo ze svíčkové na hříbcích, to už je docela kumšt. Kuchaři v Peperoncinu se to ale povede bez potíží.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.