Francouzský milovník vína
Foto: Bloomberg
Pití dobrého vína můžete spojit i se zážitky z cestování. Kde se nacházejí ta nejzajímavější vinařská království?

Téměř každý z nás čas od času sáhne po dobré sklence vína. Někteří se rovnou chopí celé láhve. Internetové stránky AskMen.com sestavily pro znalce vína a gurmány seznam deseti vinařských oblastí, které by rozhodně neměli opomenout navštívit. Jsou to regiony s nejlepšími a nejpestřejšími odrůdami vín, zajímavými vinařskými technikami a dalšími perličkami. Kam tedy za vínem?

 

1. Burgundsko, Francie

Kdysi tu býval oceán. Když jeho vody ustoupily, daly zdejšímu regionu život a úrodnou zem. Vtiskly Burgundsku i jeho vínům hloubku a spletitost. Každý doušek z odrůdy Pinot Noir nebo z Chardonnay vybízí k hledání nových adjektiv. Nejlepší vína prý rostou v oblasti Côte d'Or neboli Zlatém svahu.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.