Tallinn
Foto: Zdroj: Wikimedia - autor nenalezen
Pro nepřipraveného turistu představuje Tallinn naprostý šok. Tři sta šedesát kilometrů od Petrohradu se totiž nachází město, které by svou architekturou i atmosférou dokonale zapadlo někam mezi Německo a Dánsko.

Estonci sami vzhlíží víc ke Skandinávii a Německu než k ruským sousedům, které mají nejenom na východní hranici. Etničtí Rusové totiž tvoří víc než třetinu obyvatel hlavního města. Důvody jsou jednoduché. Vždyť samotné jméno Tallinn se překládá jako "dánský hrad" nebo "dánské město".

Od počátku třináctého století toto město, stejně jako většina dnešního Estonska, patřilo pod dánskou korunu. Do roku 1700 se ve vládě vystřídali i Řád německých rytířů, rytíři livonského řádu a Švédové. Teprve od roku 1710 zde začali panovat východní sousedé. Ve středověku byl Tallinn bohatým hanzovním městem a z této doby také pochází většina středověkých památek, kterých je zde několikrát víc než třeba v Praze.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.