Finále čtvrté řady soutěže StarDance vidělo v sobotu 1,6 milionu diváků. Pořad veřejnoprávní televize tak překonal sledovanost finálových večerů obdobných zábavných show Česko Slovensko má talent na Primě a Talentmanie na Nově.

Sobotní finále televizní soutěže StarDance IV... když hvězdy tančí zaznamenalo v rámci tohoto pořadu rekordní sledovanost. Jeho první část od 20:00 u televizních obrazovek na ČT1 zhlédlo 1,622 milionu diváků, tedy 40,59 procenta lidí, kteří se dívali na televizi. Informoval o tom tiskový útvar České televize.

Jde jednoznačně o celkově vysokou sledovanost. Sobotní StarDance si nenechaly ujít ani děti od čtyř do 14 let. Podle měření sledovanosti se jich na soutěž dívalo 66 tisíc. Druhou část pořadu od 21:25 vidělo podle ČT dokonce 46 procent lidí, kteří v té době zasedli k televizním obrazovkám.

Už první kolo StarDance vidělo přes 1,4 milionu diváků starších 15 let. Stejný počet lidí sledoval v průměru podle mluvčího veřejnoprávní televize Ladislava Štichy i další díly pořadu.

Například finálové klání soutěže televize Prima Česko Slovensko má talent před třemi týdny vidělo 1,17 milionu diváků. Na Talentmanii vysílanou Novou přepínalo v neděli obvykle okolo milionu diváků.

K rekordně sledovaným televizním pořadům patří první ročník pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, na který se na Nově dívalo průměrně 2,7 milionu lidí.