Vítězstvím herce Pavla Kříže s partnerkou Alicí Stodůlkovou skončila v sobotu večer v České televizi čtvrtá řada soutěže StarDance...když hvězdy tančí. Pravidelně nejsledovanější pořad v tuzemských televizích pokořil jen Český slavík koncem listopadu.

Vítězem čtvrté řady populární televizní soutěže StarDance...když hvězdy tančí se stal devětačtyřicetiletý Pavel Kříž, který tančil s Alicí Stodůlkovou. Herec porazil o pětadvacet let mladší zpěvačku Anetu Langerovou, jež tančila s Michalem Kurtišem. Rozhodli o tom v sobotu večer v hlasování diváci přímého přenosu finále v České televizi.

Kříže a Stodůlkovou mírně favorizovala v závěrečném kole soutěže i čtyřčlenná porota, podle níž se ukázalo, že herec je přirozený taneční talent. Porota ale vyzdvihovala také výkony druhého tanečního páru, při waltzu některým z nich prý dokonce naskakovala husí kůže.

Kříž: Show, při které se bavím

"Já jsem opravdu v šoku," reagoval bezprostředně po vyhlášení výsledků Kříž. Vítězný pár ve finále vsadil částečně na moderní tance, při nichž to řádně rozjel například na píseň Michaela Jacksona.

Kříž po skončení klání novinářům řekl, že StarDance nikdy nebral jako soutěž, ale jako show, při které se velmi dobře bavil. "Nikdy jsme neměli konflikt," uvedl důvod, proč se svou taneční partnerkou působili velmi uvolněným dojmem.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo v roce 2004 v Británii, uvedlo ho BBC. Soutěž se rozšířila do desítek zemí včetně Británie, USA, Austrálie či Dánska.

V Česku StarDance poprvé nasadila veřejnoprávní televize před čtyřmi lety, prvním vítězem se stal herec Roman Vojtek. O rok později zvítězil akrobatický lyžař Aleš Valenta. Naposledy, v roce 2008, se nejlepší tančící celebritou stala herečka Dana Batulková.

Tanec pro jeden a půl milionu lidí

Také čtvrtá řada pořadu vzbudila značný zájem u diváků, a to i v tvrdé konkurenci soukromých televizí, které vsadily na úspěch talentových soutěží.

Taneční výkony celebrit ve StarDance IV...když hvězdy tančí si například v prvním kole nenechalo ujít přes 1,4 milionu diváků starších 15 let. Stejný počet lidí sledoval v průměru podle mluvčího veřejnoprávní televize Ladislava Štichy i další díly pořadu.

Finálové klání soutěže televize Prima Česko-Slovensko má talent naproti tomu vidělo jen 1,17 milionu diváků. Na Talentmanii vysílanou Novou přepínalo v neděli obvykle okolo milionu diváků. Jenže obdobně vysoká byla například i sledovanost dalšího pořadu veřejnoprávní televize – kriminální série Ach, ty vraždy! s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli.

Úspěšněji si naopak vedla Nova při vyhlašování výsledků zpěvácké ankety Český slavík, kterou v sobotu 27. listopadu vidělo více než 1,5 milionu lidí.