Českou verzi amerického seriálu In Treatment natočí režiséři Petr Zelenka a Marek Najbrt. Na obrazovkách se objeví za rok.

Herec Karel Roden ztvární hlavní roli v novém seriálu Terapie, který jako vůbec první hraný seriál ve své produkci natočí česká pobočka televize HBO. Seriál, který připravuje režisér Petr Zelenka ve spolupráci s kolegou Markem Najbrtem, se začíná natáčet právě dnes v ateliérech v Barrandově.

Nový seriál bude českou verzí světově známé série nazvané In Treatment s Gabrielem Byrnem v hlavní roli psychiatra, za kterým přicházejí svérázní pacienti. Seriál vychází z předlohy izraelského autora Hagaje Leviho nazvané Be Tipul. Na obrazovkách by se měl objevit na podzim příštího roku, uvedla mluvčí HBO Pavla Brožková.

Podle deníku E15 bude mít seriál 45 asi půlhodinových dílů. Původní americká předloha získala dvě televizní ceny Emmy, hlavní představitel Byrn Zlatý glóbus a cenu WGA Award za scénáře. Seriál v původním znění již na přelomu roku odvysílala Česká televize pod názvem V odborné péči.

Kromě Zelenky a Najbrta scénáře některých epizod napsali Iva Klestilová, Ben Tuček a Robert Geisler. Výrobu pro HBO zajišťuje společnost Stilking Films.

Seriál pro českou HBO znamená výrazné rozšíření domácí produkce; zatím zde vytvořila show Na stojáka, originální dokumenty z cyklu Bez cenzury či snímky Nebe, peklo Davida Čálka a celovečerní debut režiséra Jaroslava Fuita Dvojka.