S blížícím se koncem léta přicházejí se zajímavou nabídkou některé americké aerolinky. Máte-li v září cestu do USA, můžete si dopřát levný výlet na Jamajku, Nizozemské Antily nebo do Mexika.

Právě dnes se začínají prodávat letenky zvané All You Can Jet pass, které zákazníkům umožňují přístup na jakékoliv volné místo v letadle za 499 dolarů (necelých 10 000 Kč). Základní verze této „permanentky“ zapovídá jejím majitelům páteční a nedělní lety.

Pokud zaplatí o 200 dolarů více, mohou v období od 7. září do 6. října letět kterýkoli den. Kromě zmíněné ceny musí pasažér zaplatit ještě letištní taxy pro mezinárodní lety, taxy na území USA jsou už v ceně zahrnuty. Tuto „permanentku“, s níž můžete letět i do kolumbijské Bogoty nebo na Barbados, nabízejí JetBlue Airways (http://www.jetblue.com/) do 20. srpna.

S podobnou nabídkou přichází i konkurenční Sun Country Airlines (http://www.suncountry.com/SCA/index.jsf). Cena lístku „all you can fly“ je rovněž 499 dolarů, létat můžete od 7. září do 13. října. „Permanentka“ v tomto případě neobsahuje letištní taxy, zase se ale můžete z amerického Minneapolis podívat do Mexika, na Jamajku, do Dominikánské republiky, Nizozemských Antil a také do Londýna, který může být pro české cestovatele startovním bodem. Nabídka Sun Country Airlines potrvá do 24. srpna.