V anketě amerického cestovatelského magazínu Travel & Leisure obsadila první dvě místa thajská města.

Seznam „World´s Best“, který sestavuje na základě hlasů svých čtenářů prestižní cestovatelský magazín Travel & Leisure, ovládlo letos Thajsko. Časopis, který se specializuje na luxusní cestování, vyhlásil jako dvě nejatraktivnější cestovatelská města Bangkok a Čiang Mai.

Při hlasování by měli čtenáři přihlédnout k celé řadě kritérií: památky, umění, kultura, množství zeleně, gastronomie, nakupování, přátelskost obyvatel a poměr cena výkon. Thajská metropole obsadila první místo už v roce 2008, kdy předstihla Buenos Aires a Kapské město. Šéfredaktorka Nancy Novgorodová při středečním předávání cen zástupcům oceněných měst ocenila kulturní i přírodní krásy Thajska, zároveň ale vyjádřila zklamání nad nepokoji, které v posledních měsících tuto zemi zasáhly.

V letošním, už patnáctém ročníku soutěže, se na třetím místě umístila italská Florencie, na čtvrtém mexické San Miguel de Allende, pátý byl italský Řím, šesté australské Sydney, sedmé argentinské Buenos Aires, osmá mexická Oaxaca, deváté místo obsadila španělská Barcelona a desítku uzavírá New York.

Nejlepšími ostrovy světa vyhlásili čtenáři Galapágy, které předstihly havajský Kauai a řecké Kyklady.