Nejdražší televizní projekt všech dob televizní stanice HBO, desetidílní seriál The Pacific o válce v Tichomoří, byl nominován na 24 cen Emmy.

Nejvíce nominací na americké televizní ocenění Emmy dnes získal desetidílný válečný miniseriál HBO, The Pacific. Drama o amerických námořnících bojujících v Tichém oceánu za druhé světové války bylo nominován čtyřiadvacetkrát.

V pořadí druhý je komediální muzikál Glee, který byl nominován devatenáctkrát, jako třetí se se 17 nominacemi umístil úspěšný dramatický seriál Mad Men. Agentury poukazují na to, že letos se mezi nominované dostalo mnoho novinek. Nominace oznámila americká Akademie televizních umění a věd (ATAS).

Mezi 12 nominovanými seriály je pět děl, která byla na cenu navržena poprvé. Podle agentur to slibuje čerstvý závan větru v nominacích, kterým v loňských letech dominovaly stále stejné tituly.

reklama
p>Nejvíce se prý zamíchaly karty v žánru komedie. Poprvé je na Emmy nominován úspěšný komediální seriál Glee i nový hit televize ABC, komediální seriál Modern Family. Ten získal 14 nominací, čímž konkuruje takovým hitům z minulých let, jako je 30 Rock.

O Emmy se bude v kategorii dramatu ucházet i poprvé nominovaný seriál The Good Wife.

Mezi nominacemi na nejlepšího herce a herečku se již tradičně objevila jména Aleka Baldwina a Tiny Feyové. Oba herci jsou navrženi na ocenění za výkon v seriálu 30 Rock. Mezi nominovanými jsou i Al Pacino, Judi Dench či Michael C. Hall.
Dvaašedesátý ročník předávání cen Emmy se uskuteční 29. srpna v Los Angeles.