Oprah Winfrey sesadila z čela žebříčku amerického časopisu Forbes Angelinu Jolie. Ta se posunula až na 18. místo.

Americká moderátorka Oprah Winfrey získala titul nejmocnější celebrity světa podle žebříčku, který sestavil a zveřejnil časopis Forbes. S 315 miliony dolarů zisků sesadila šestapadesátiletá Winfrey, která chce příští rok spustit vysílání vlastního televizního kanálu, z loňské první příčky herečku Angelinu Jolie, jež se propadla až na 18. místo.

Druhé místo patří zpěvačce Beyoncé, která tak oproti loňsku postoupila o dvě místa. Třetí post obsadil režisér James Cameron, kterému nepochybně pomohl úspěch filmu Avatar.

Žebříček je sestavován jako kompilace zisků za posledních 12 měsíců a webových odvolávek, zmínek v tisku i dalších médiích či objevení se na titulních stránkách prestižních časopisů.

Na čtvrtou příčku se letos coby nejúspěšnější skokanka roku prosadila svébytná zpěvačka Lady Gaga, která si díky koncertnímu turné a úspěšnému hudebnímu podnikání za loňský rok připsala zisky 62 milionů dolarů.

Páté místo si navzdory - nebo možná díky - skandálům a senzačním zprávám odhalujícím jeho mimomanželské milostné aféry udržel golfista Tiger Woods. Do první desítky se dále dostala zpěvačka Britney Spears i irští rockeři U2.

Osmá příčka oproti loňskému 92. místu patří oscarové herečce Sandře Bullock, kterou na stránky bulvárních novin dostal její záletný manžel, s nímž se nyní rozvádí. Devátou příčku má herec Johnny Depp a desítku uzavírá zpěvačka Madonna, která se oproti loňsku propadla o sedm míst.