Dvouapůlhodinový díl s názvem The End seriálu Lost (Ztraceni) završil příběh lidí z letadla Oceanic 815, kteří ztroskotali na neznámém ostrově.

Epizodou se symbolickým názvem The End (Konec) se v USA v noci na pondělí završilo vysílání televizního seriálu Ztraceni. Mimořádně dlouhý dvouapůlhodinový díl přinesl bitvu o osud záhadného ostrova, na němž hlavní hrdinové seriálu ztroskotali v prvním dílu série odvysílaném před šesti lety.

Závěrečný díl byl celkem 114. epizodou seriálu, který začal havárií letadla Oceanic 815 na neznámém ostrově v Pacifiku. Dobrodružný seriál o osudech 48 přeživších se postupně začal měnit v spletitý příběh plný kulturních a náboženských odkazů.

Kvůli komplikovanému ději, který se odehrával v různých časových rovinách, se divácká oblast seriálu zmenšila z 15,5 milionu, kteří sledovali první sezonu, na deset milionů. Ztraceni se ale během šesti let stali jedním z největších hitů televizní stanice ABC a fenoménem televizní zábavy. Od vysílání prvního dílu 22. září 2004 získali Ztraceni 58 ocenění, včetně Zlatého glóbu a Emmy.

Stanice ABC, která seriál vytvořila, v neděli nabídla fanouškům seriálu čtyřhodinový blok se Ztracenými. Kromě závěrečného dílu se vysílala i hodinová rekapitulace nejdůležitějších okamžiků celé série. Po poslední epizodě přišla na řadu ještě noční show komika Jimmyho Kimmela, který je fanouškem seriálu.

V České republice seriál uvedla poprvé v roce 2006 televize Nova, nyní ho ale nevysílá. Ztracené vysílá také česká mutace televizní stanice AXN, šestou sérii uvedla letos na jaře s několikatýdenním zpožděním za americkou ABC. Čeští fanoušci seriálu ale na uvedení v místních televizích tradičně nečekají a nejnovější epizody si stahují z internetu.