Sanitka II se bude odehrávat v současnosti. Druhou řadu oblíbeného seriálu, jenž se vysílal v 80. letech, natočí pro ČT režisér Filip Renč.

Druhou řadu známého televizního seriálu Sanitka bude režírovat Filip Renč. Dohodly se na tom Česká televize a slovenská produkční společnost Forza, Renč nabídku přijal. ČTK o tom dnes informoval Martin Šesták ze společnosti Forza.

První sérii, která byla uvedena v roce 1984 a kterou nedávno ČT s úspěchem reprízovala, natočil režisér Jiří Adamec.

"Látka od pana Hubače je velmi dobrá a nabídka je pro mě velká výzva. Chci se přiblížit kvalitě seriálu, který načal Jiří Hubač s panem Adamcem před 25 lety a pokusím se v tom pokračovat," řekl ČTK Renč. Jedním z důvodů, proč producenti svěřili natáčení Sanitky právě jemu, byl podle 44letého filmaře úspěch motoristické kampaně Nemyslíš - zaplatíš, na které se podílel.

S natočením třinácti nových dílů seriálové legendy souhlasil Renč až napodruhé."Nabídku jsem poprvé odmítl, protože se seriálem začal výborně Jiří Adamec. Producenti se rozhodli, že má seriál dělat jiný režisér, a nabídli mi tu látku i podruhé. Kdybych jí nepřijal, tak se domnívám, že bych jí nedělal ani já, ani pan Adamec," vysvětlil.

Se svým předchůdcem se chce spojit, aby mu vysvětlil důvody svého rozhodnutí. "Doufám, že to pan Adamec pochopí," dodal.

První záběry by měly vzniknout v prosinci. Vedle herců z první řady - Jaromíra Hanzlíka a Zlaty Adamovské - by se v nové Sanitce mělo objevit i mnoho nových tváří. "Chceme, aby seriál měl novou tvář a novou dynamiku. Jsou tam nové role, nové situace. Bude to velice náročné natáčení," dodal Renč.

Problémy s autorskými právy

V současné době se píše scénář ke druhé řadě seriálu, autorem je Ivan Hubač, jehož otec Jiří Hubač napsal scénář první série. Jiří Hubač dlouho odmítal poskytnout autorská práva k dalším dílům, teprve nedávno souhlasil s převodem autorských prav na svého syna Ivana.

Mluvčí ČT Ladislav Šticha nedávno ČTK řekl, že Sanitka II se bude odehrávat v současnosti a podkladem pro dramatické ztvárnění jsou z valné většiny skutečné případy z každodenní praxe pražské záchranné služby.

Režisér Renč debutoval v roce 1991 filmem Requiem pro panenku, celkem natočil šest celovečerních snímků, z poslední doby je to například psychologické drama Hlídač č. 47.