Seriál Law and Order, který se vysílal dvacet let, skončí poslední epizodou 24. května. Naváže na něj ale volné pokračování: LOLA.

Po dvaceti letech končí americký krimiseriál Zákon (Právo) a pořádek. Poslední díl se na obrazovkách objeví 24. května. Oznámila to agentura AP s odvoláním na americkou televizní stanici NBC. Důvody svého rozhodnutí NBC nesdělila, spekuluje se však, že ohlášený konec souvisí s klesající sledovaností a nedostatkem nové inspirace.

Společnost však oznámila, že plánuje volné pokračování seriálu pod názvem LOLA (první písmena ze slov Law & Order: Los Angeles, tedy Zákon a pořádek: Los Angeles). Dvanáctou řadou bude také pokračovat seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, který se od původního krimiseriálu oddělil v roce 1999.

Ředitel NBC Jeff Gaspin uvedl, že tvůrce seriálu Právo a pořádek Dick Wolf bude pokračovat i na jejich novém seriálovém projektu, který prý bude ještě zajímavější než ten předchozí.

Wolfovi se však tímto rozhodnutím rozplynul sen, že se Právu a pořádku podaří překonat westernovou ságu Gunsmoke, která je doposud nejdéle vysílaným seriálem v USA. Na nic si nestěžuji, nic nevysvětluji," citovala Wolfovo vyjádření AP.

Jeden z nejsledovanějších kriminálních seriálů na světě Právo a pořádek se natáčí od roku 1990. Za tuto dobu se od něj oddělily další tři seriály. V roce 1999 Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, v roce 2001 Zákon a pořádek: Zločinné úmysly a v roce 2005 Zákon a pořádek: Porota. Každá z epizod zachycuje ve dvou rovnocenných částech policejní vyšetřování zločinu a jeho soudní následky.

V seriálu si zahráli například Michael Moriarty, Jerry Orbach, Jeremy Sisto, Anthony Anderson, Linus Roache, Steven Hill, Elisabeth Röhmová, Benjamin Bratt nebo Sam Waterston.